Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Arvashopping
83,9

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor

Marka : Besttem

                 PREG+PLUS

       RESVERATROL & OMEGA 3

Dikkat dağınıklığı , hiperactive, odak sorunu olanlar ,konuşamayan çocuklar ,epilepsi, serebral palsi ,otizm ,felç ve beyinle  ilgili tüm sorunlarda yardımcı takviye üründür.


BEBEĞİN BEYİN GELİŞİMİ İÇİN GEBELİKTE DE  KULLANIM ÖNERİLİR.

İÇİNDEKİLER

CEVİZ 

ERİK

CHİA TOHUMU

KETEN TOHUMU


Doğru besin öğelerini tüketmek yaşamımızın her aşamasında önemlidir özellikle hamilelik döneminde hem anne hem de bebeğin gelişimi için Vücudun ihtiyacı daha da artmaktadır preg plus sağlıklı bebek gelişiminde annenin yeterli ve dengeli beslenmesi için önemli rol oynar anne adayı bebeğin bedensel ve zihinsel gelişimini tamamlayabilmesi için tüm besin gruplarından beslenmelidir hamilelik döneminde bebeğin büyüme ve gelişmesi annenin günlük aldığı besinlerin plasenta Aracılığı ile fetusa Taşınmasıyla gerçekleşmektedir fetus ihtiyaç duyduğu enerji ve besin değerlerini anne adayının depolarından karşılanmaktadır annenin enerji gereksinimini gebeliğin 20 haftasından itibaren daha çok artırmaktadırrik preg + Plus hem anne sağlığı hem de bebeğin gelişimi için gerekli olan ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olur Formülasyonundaki etken maddeler ev vitamini lif kaynağı açısından zengindir siyah erik ekstratının içindeki Resveratrol ve beta karoten anne adaylarının hamilelik dönemindeki hormonal değişiklikleri minimum düzeyde. Tutmaya ve anne karnındaki bebeğin gelişimine destek olur anne adayının bağışıklık sistemini güçlendirmeye bağırsak hareketlerini düzenlemeye oksidatif stresi azaltarak anne adayini gece rahat uyku uyumasına yardımcı olur omega 3 Yağ asidi bakımından zengin olan ceviz ekstratı ile anne sağlığının yanı sıra bebek ve bebeğin gelişimi açısından fayda sağlamayı Destekler preg + Plus aynı zamanda anne adayının kilo kontrolünü destekler ve insidansı Azaltarak lipit ve kolestrolü düşürmeye yardımcı olur


CEVİZ

Kilo Kontrolü Sağlar: 


Bebeğin Beyin Gelişimi İçin 


Hamilelikte cevizin faydalarından biri de bebeği sağlıklı beyin gelişimine destek olmasıdır. 

Özellikle zihin gücünü arttırdığı bilinen ceviz, hamilelik döneminde düzenli olarak tüketildiğinde, doğacak çocuğun sağlıklı bir sinir sistemine sahip olmasında oldukça etkilidir. Hamilelikte cevizin faydaları arasında beyin gelişimini desteklemesinin yanı sıra bebeğin göz sağlığına da olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.


Bağışıklığı Güçlendirir: Hamilelik dönemindeki anne adaylarının en büyük sorunu bu dönemde hastalıklardan uzak kalabilme mücadelesidir. Çünkü hamilelikte ilaç kullanımı yasak olduğundan, vücudun gücünü arttıracak vitamin ve mineralleri doğal besinlerden alarak bünyeyi korumak gerekir. Hamilelikte cevizin faydaları arasında anne adayının 

bağışıklık sistemini güçlendirmesi de yer alır. İçerisinde bol miktarda C vitamini, D vitamini, A vitamini ile B12 vitamini ve B16 vitamini de bulunan ceviz, bağışıklık sistemini güçlendirir. Anne adayını hastalıklara karşı koruyan bir kalkan görevi görür. Bu sayede hem annenin hem de bebeğin olumsuz koşullardan etkilenme riski azalır.


Hamilelikte Tansiyon Sorununa Karşı Ceviz Tüketin: Hamilelik döneminde kimi anne adaylarının tansiyon problemi yaşadığı bilinir. Çoğu zaman bu normal bir sorunmuş gibi görünse de bazen de ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Hamilelikte cevizin faydaları en önemli faydalarından birinin de hamilelik döneminde yaşanan tansiyon sorununa çözüm olduğudur. Bunun nedeni ise cevizin kan damarlarında meydana gelen iltihapları gidermesi ve kan basıncını düzenleyerek tansiyonun hızlı bir şekilde yükselmesini engellemesidir.


Ceviz, Kötü Kolesterolü Düşürür: Hamilelikte cevizin faydaları arasında kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olması Hamilelik döneminde düzenli olarak ceviz tüketimi, anne adayının iyi kolesterol değerini yükseltirken, kötü kolesterolü düşürür. Bu sayede de vücuttaki kolesterol değerleri sağlıklı seviyelerde seyreder.

 

 Bilindiği gibi gebelik dışında ceviz tüketimi insan vücudu için çok fazla faydası bulunmaktadır. Hamilelikte de ceviz tüketmek oldukça yararlıdır.

 Ceviz zengin bir vitamin kaynağıdır. İçerisinde C, A, B1, B2, B3, B12, PP, K gibi hem gebe için hem de bebeğin ihtiyaçlarını karşılayacak vitaminlerle doludur. Bundan dolayı ceviz  bebeğin  ?? beyin gelişimine yardımcı olmasıdır. ceviz yemek ?? kan damarlarının iltihabını önlemiş olursunuz. Aynı zamanda yüksek kan basıncını kontrol altında tutar. 

 

 Gebelikte meydana gelebilecek düşük doğum riskini önler. Hem hamile anne hem de bebeğin kemik gelişimi destekler. Ceviz beyin gelişimini desteklediği için hafızayı da güçlendirir.


ERİGİN FAYDALARI


Hamilelikte Erik Aşermek Ve Gebelere Faydaları

Erken doğumu önler. ...

Demirin emilmesine yardım eder. ...

Kabızlık ve hemoroidi önler. ...

Stres ve yorgunluğu ortadan kaldırır. ...

Kemikleri güçlendirir. ...

Bağışıklık sistemini destekler. ...

Gestasyonel Diyabet (GD) kontrolüne yardımcı olur. ...

Kan basıncını düzenler

Erik vitamin ve mineral yönünden zengin bir besin olup içerisinde A, B2, B3, B6, E, K vitaminleri ile potasyum, florür, fosfor, magnezum, demir, kalsiyum ve çinko bulunmaktadır.

Eriğin Antioksidan Özelliği : İçerdiği C vitamini ve bitkisel bileşenler sayesinde antioksidan özelliği sağlayarak vücut direncini artırır ve oksidatif stresin neden olduğu hastalıklardan vücudumuzu korur.

Erken doğumu önler


Erik, bol miktarda magnezyum içeriği ile kasları rahatlatır. Bu da erken doğum ve kasılmaları önler.


Demirin emilmesine yardım eder


Kansızlık, hamilelikte sık karşılaşılan problemlerdendir. Kalbiniz, gelişen bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak için hamilelik sırasında daha çok kan pompalar. Bu durum birçok hamilede anemiye neden olabilmektedir. Erik, demirin daha iyi emilmesini sağlayan C vitamini içerir.


Kabızlık ve hemoroidi önler

Hamilelik sırasında hormon salgılanmasının artması ve büyüyen rahim,sindirim sistemini olumsuz etkiler, sindirim sistemi organlarının çalışmasını yavaşlatır. Bu nedenle gebelikte şişkinlik, kabızlık ve hemoroid gibi sorunlarla sık karşılaşılır. Erikteki lifler bağırsak hareketlerini artırarak, kabızlığı önler, 


Stres ve yorgunluğu ortadan kaldırır


Erik, potasyum ve antioksidan bakımından zengin yapısıyla enerjinizi artırmanızın iyi bir yoludur.


Kemikleri güçlendirir


Hamilelik döneminde kemik sağlığınız büyüyen fetüsten olumsuz yönde etkilenir çünkü bebeğiniz kendi kemik ve iskelet yapısını geliştirmek için sizin kalsiyum deponuzdan kullanır. Bu nedenle anne adaylarına kalsiyum takviyeleri verilir. Erik, kalsiyum ve D vitamini içeriği ile kemik sağlığınızı korur.

Bağışıklık sistemini destekler


Gebelikle beraber bağışıklık sistemi de zayıflar. Hamilelik sırasında grip, soğuk algınlığı gibi yaygın hastalıklara yakalanmak istemiyorsanız, bol C vitamini tüketmelisiniz. Erik C vitamini açısından zengindir, bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalanmanızı önler.


Gestasyonel Diyabet (GD) kontrolüne yardımcı olur

Sindirimi kolay, besin değeri yüksek ve tüketimi pratik bir besin olan chia tohumu, barındırdığı lif, manganez, fosfor, kalsiyum, potasyum mineralleri ile A, E, D vitaminleri sayesinde sağlığa birçok katkıda bulunur. Bu katkılarının başında sindirim sistemi, kemik gelişi, kalp ve yaşlanmaya karşı vücuda sağladığı olumlu etkiler gelir.


1. Sindirim sistemini destekler


Chia tohumunda bulunan lifler sindirim sistemini desteklemeye yardımcı olur. Tüketildiğinde midede jelatin benzeri bir madde oluşturur, bu jel formundaki madde çözünür liflerden kaynaklanır ve bağırsaktaki probiyotiklerin gelişimini destekleyen bir probiyotik gibi çalışır. Aynı zamanda düzenli bir şekilde tuvalete çıkmayı sağlar ve kabızlığı önler.

Chia tohumu iltihaplanmayı iyileştirir, kolesterolü düzenler ve kan basıncını düşürerek kalp sağlığı için katkıda bulunur. Düzenli olarak tüketildiğinde ateroskleroz rahatsızlığının gelişme oranı düşer. Yüksek miktarda, yağda çözünen A, D, E ve K vitaminlerini emilir hale getiren linoleik asit içerir. Ayrıca somondan daha fazla omega-3 oranına sahiptir. Omega-3 kan basıncını ve kötü kolesterolü düşürerek kalbi korumak için çalıştığı gibi beyin fonksiyonlarını da düzenlemeye yardımcı olur.


3. Kemik gelişimini destekler


Chia tohumunun kemik gelişimi ve yoğunluğu için oldukça gerekli bir mineral olan kalsiyum bakımından zengin bir besin olması, chia tohumu ne işe yarar sorusunun en net cevabıdır. Chia tohumu özellikle de kadınlarda yaşlılığa bağlı oluşan osteoporoz ve kas kaybı gibi rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olur. Hamilelik döneminde de bebeğin kas ve kemik gelişimi için çok önemlidir.


CHİA TOHUMU


1. Omega-3'ün Kaynağı:

Hamilelik için chia tohumları harika bir omega-3 kaynağıdır. Omega-3 yağ asitleri, doğmamış bebeğin beyin gelişimi için gerekli besindir. Çoğu insan günlük gereksinimlerini karşılamak için somon veya balık yağı takviyeleri tüketmeyi tercih eder. Ancak balıktaki cıva içeriği, çoğu hamile kadını şüpheci kılma eğilimindedir. Bu nedenle, chia tohumu harika bir alternatiftir. Çok küçük görünümlü tohumlar olabilir, ancak chia tohumları içlerinde ağır miktarda omega-3 yağ asitleri ile doludur.

www.indirimsarayi.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}